Bijzondere natuurmomenten juli tot en met dec 2011
GESPOT IN TONGELRE:KLIK OP FOTO VOOR VERGROTING ! GEBRUIK EVT. 'BEELD: VERNIEUWEN' (OF F5) ALS FOTO'S DOORELKAAR MOCHTEN VERSCHIJNEN
December 2011: Groene Specht in tuin (Foto: Nick Cranendonk)
"Hierbij 2 al enigszins uitvergrote foto's uit de achtertuin. Uiteraard was ik zo verrast dat er geen tijd was om een statief te gebruiken en zeker niet dichterbij kon fotograferen."
December 2011: Vos gesignaleerd (Fam. van Seeters)
"Op kerstavond (!) jl. hebben we omstreeks 20:45 uur een vos gezien aan de bosrand tussen de Bandalaan, de vijver en het huis van de fam. Baten. We kwamen aanrijden en in de koplampen zagen we een vos het bos uit komen lopen in een kenmerkend drafje, al snuffelend richting vijver. De vos bleef even staan, voelde zich niet gestoord en liep verder. Een bijzonder moment en het vermelden waard. Helaas geen foto als bewijs maar gezien door 4 mensen."
September 2011 : Horizonvervuiling Collse hoefdijk, industrie rukt op richting Tongelre! (Foto's Johan van den Heuvel) Geniet u dus nog even van het mooie uitzicht, zolang het nog kan...
September 2011: Rups Wapendrager (Foto Annie Rovers)
Augustus 2011: Koninginnenpage (Foto's Annie Rovers)
"He he, eindelijk een koninginnenpage bij ons in de tuin op de verbena, liet zich goed fotograferen kan ik eindelijk een kaart maken van een koninginnenpage uit eigen tuin".
(Kaarten zijn in het Maria kapelletje in de Loostraat te koop)
Augustus 2011: Kalf Lakenvelder geboren (Foto's Annie Rovers)
"Jelle is geboren in de nacht van 20-21 aug. Het is dus een stiertje"
Augustus 2011: Boomklever op zoek naar nest .... (Foto Johan Walraven)
Een jonge boomklever heeft zoveel vertrouwen in Kees van Grevenbroek en ziet zijn haar aan als een nestje..
Augustus 2011: Egel in tuin Karnemelkweg (Foto Martien Pennings).
Juli 2011: 2 vossen op het Wasvengebied gesignaleerd (Kees van Grevenbroek)
Juli 2011: Boerenzwaluwen (Foto's Annie Rovers)
Juli 2011: Wijle Reintje de Vos.... (Foto's Johan van den Heuvel)
"In de Loovelden, bij de spoorwegovergang, de trieste aanblik van onlangs overleden Reintje de Vos. Waarschijnlijk aangereden door een auto of de trein. Wijle Reintje in de prei."
Juli 2011 : Coll (Foto's Johan van den Heuvel
"Het Collse bos; de buizerd in de boom vlakbij zijn horst en de Grote Wolfspin (?) in het weiland bij de Collse Akkers".
Juli 2011: Collse akkers (Foto's Johan van den Heuvel
"De Grasmus in het braamstruikgewas. Gezellig vogeltje. Ik heb meerdere koppeltjes waargenomen."
"Haas ligt in het hoge gras, houdt niet alleen de mens maar ook de buizerd in de gaten. De haas is ieder jaar wel waar te nemen, maar ik zie er steeds maar één (dun bevolkt)"
Juli 2011: De vos was al eerder gesignaleerd maar nu ook op foto vastgelegd ! (Foto's Annie Rovers)
"Vandaag 7 juli hebben we de vos achter onze stal gezien om 9.30 u; hij komt dus gewoon overdag kijken of er wat te halen is"
Juli 2011 : Buizerds in Tongelre (Foto's Johan van den Heuvel)
Buizerd Collse Zegge
Juli 2011: Vlinders (Foto's Johan van den Heuvel)
Vlinder Gehakkelde Aurelia in de tuin aan het Ambonplein en Vlinder Hooibeestje in Collse Akkers
Juli 2011 : Huiszwaluwen (Foto Johan van den Heuvel)
"De huiszwaluwen net buiten de grens van Tongelre, na het kanaal op Hulst. Ze fourageren wel boven de Urkhovense velden"
Juli 2011: Zomer in Urkhoven: Bloemenveld en graan (Foto's Johan van den Heuvel)
Zomers beeld Urkhovenseweg
Juli 2011 : RoodborstTapuiten (Foto's Johan van den Heuvel)
"RoodborstTapuiten in de Collse Akkers. Ze doen het de laatste paar jaren erg goed hier in Tongelre"
Juli 2011 : de groei van de kerkuil (Foto's Annie Rovers)
